من از اون آسمون آبی میخوام ........

عمل جراجی
نویسنده : مهدی - ساعت ۸:٤٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٧/٩
 

سلام به همه دوستان

از همه شما که هر طور تونستید با احوالی پرسی و پیگیری وضعیت من محبت خودتون را بهم نشون دادید بی اندازه سپاس گذارم.

 

فعلا که جز صبر و تحمل درد کاری ازم بر نمیاد . هر روز باید برم بیمارستان برای در آوردن قسمتی از این مش که در حفره فکم جا دادن ! معلوم نیست چقدر است 3 4 باره رفتم هر بار هم 10 سانتی میکشن بیرون ! جدی فکر کنم بدترین درد دنیا باشه هر سانتیش که میاد بیرون دلت میخواد زمین را گاز بزنی و چون درست روی اعصاب صورت و فک قرار داره .

فکر کنم تا آخر هفته نیز جواب آزمایش توده که فرستادیم پاتیلوژی بیاد و انشالله که مشکلی نباشه .

به همتون پیشنهاد میکنم اگه عین من تا جاییتون درد نمیگیره دکتر نمیرید . همین امروز برید یه  عکس opg ساده بندازید ! البته شکر خدا که من قبل از اینکه علائم خودشو نشون بده متوجه شدم .

اگه من این عکس را چند سال قبل مینداختم و متوحه میشدم کارم به این جاها نمیرسید. جالب بود حتی الان که برای بازدید دندان هام به دندان پزشکی مراجعه کردم دکتر کلی از دندان هام تعریف کرد و گفت بقول خود 21 است از 20 !!

خب شاید براتون سوال باشه که  چرا اینطور شده و آیا مسریه  و از این قبیل  سوالها !

جواب اینه که فک من ظاهرا کوجیکه ! و جایی برای در اومدن دندان عقل نداشته ! و هر چهار تا دندون عقل من بطور افقی در اومده بودن ! اون دندون عقل پایین سمت چپ بدون اینکه چیزی از داخل دهن معلوم باشه مثل درد یا تورم یا هر چی مثل موریانه افتاده بوده به جون استخوان فک من و حدود 6 سانت در 4 سانت رو داغون کرده بود.

البته بدون گذاشتن هیجگونه نشون و علائم و درد  ! دقیقا مثل موریانه که از داخل اگه چیزی را بخوره یهو دیدی دست زدی بهش ریخت زمین :)

ظاهرا درصورتیکه به موقع تشخصیص داده نشه اینکار انقدر ادامه پیدا میکنه تا کل فک را میگیره و خیلی خطرناک میشه  که باید کل فک آورده بشه و ..... .

 

الان تنها نگراتیم بی حسی لب پایین و نواحی پایینش است که بدجور اذیتتم میکنه . نمیدونم دکتر میگه شاید 6 ماه طول بکشه درست بشه . البته ممکن است عصب هم آسیب دیده باشه  و درست هم نشه . ولی کلا از این دکتر ها یطور حرف نمیشتوید . من خودم تحقیق کردم فهمیدم بد از این نوع عمل معمولا اگه عصب هم آسیب ندیده باشه تا 1 ماهی بی حس میمونه

فردا هم باید برای در آوردن اون مش برم بیمارستان خدا کنه فردا دیگه تموم شه دیگه جونشو ندارم.

 

مهدی

اول اکتبر 2011 تهران

 

پاورقی : اول لعنت خدا به این پرسشین بلاگ که کلی چیز نوشتم بعد همش پرید ! الان دیگه حوصله نوشتنشو از اول ندارم

خلاصه که نتیجه پاتیولوژی اومد و OKC بود . ظاهرا خوش خیم است ولی از نوع پوست کلفتش ! و باید هر 3 ماه یه عکس رادیولوژی برم بگیرم و بقول دکتر تحت نظر باشم ! :) برای 5 سال !! که نکنه باز دم در بیاره !

قرار بعدی رو هفته دیگه گذاشت ! فک کن ایرانم و میرم ! حالا از اونجا بهش زنگ میزنم .

کلی ازم قول گرفته این سه هفته باید خیلی مراقب باشم . بهش گفتم دکتر شانس من کارم با دستم و انگشتم است با صحبت کردن و فک زیاد کار ندارم :-)

خب یواش یواش باید بارو بندیل رو یواشکی جم کنم و شب رفتن به همه بگم چون ظاهرا به این راحتی ها نمیشه جیم زد.

 

تا بعد


 
 
 
WebDarWeb