من از اون آسمون آبی میخوام ........

ورود به پاریس
نویسنده : مهدی - ساعت ٦:٢٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٦/٢/۱
 

خب حالا میخوام از پاریس بنویسم یعنی به ۲ ۳ روز قبل

شب آخری که توی لندن بودن یه چند ساعتی معطل شدم توی اینترنت تا تونستم بلیط بگیرم از لندن به پاریس یه نکته جالبی که توی اروپا به اون برخوردم اینکه هرچه زودتر بلیط بگیری قیمت اون ارزون تر میشه ! یعنی اگه برای یک هفته بعد من میخواستم برای پاریس بگیرم ۳۹ پوند بلیطم میشد اما الا که برای فردا میخواهم بگیریم حدود ۱۵۵ پوند در میاد !!‌ خلاصه با یکمی گشتو گذار متوجه شدم که اگه یه بلیط رفت و برگشت بگیرم ارزون تر در میاد واقعا هم همینطور شد ۱۱۰ پوند یه بلیط رفت و برگشت برای پاریس گرفتم با شرکت یرواستار البته بلیط برگشتمو استفاده نمیکردم . راجهع به قطار های اروپا اطلاعاتی نداشتم اما وقتی سوارش شدم تازه فهمیدم ۱۸۵ مایل در ساعت یعنی چی ! فاصله لندن تا پاریس را فقط حدود ۲ ساعت طی میکرد. سرویس دهی توش هم از هواپیما بهتر بود برای همین قیمتش گرونتر و استقبال مردم از قطار بیشتر از فرودگاه هست معمولا اینجا .

صبح آخرین روز در لندن حدود ۹ از خواب بیدار شدم و زدم بیرون از ایستگاه واترلو بلیطی رو که توی اینترنت خردیم و از کیوسک اتوماتیک فروش بلیط گرفتمو سوار قطار شدم . واقعا از سرویس دهی و نظم و کیفیت قطارهای یرواستار یا تی جی وی خیلی خوشم اومد. تو راه به بهاره زنگ زدم و گفتم کی میرسم اونم اومد دنبالم و بعد از خریدن کارت اورنگ که با اون میشد از همه وسایل عمومی پاریس استفاده کنم به سمت ایستگاه گامبتا رفتیم و همونجا یه هتل گرفتم . محله خوبی بود هتل هم به نظر خوب میامد درست چسبیده بود به  قبرستان پرلاشز که در اونجا که کسایی چون صادق هدایت و غلامحسین ساعدی و بازاک و ... در آن ارمیده بودن و همین نزدیکی من به پرلاشز باعث شد که نتونم این قبرستون رو ببینم چون میگفتم خب اینکه همین بغله وقت دارم ببینمش :)

بعد از گرفتن هنل و گذاشتم وسایل با بهاره دورو بر هتل یه چرخ کوچیک زدیم و رفتیم به سمت سنت میشل اونجا هم کلیدر کنار رود سن  قدم زدیم و بعد به سمت کلیسای نرتدام حرکت کردیم و واقعا کلیسای قشنگی بود شانس خوبی هم داشتیم که یک مراسی مذهبی که با آواز و اشعار قشنگی داشت برخورد کردیم و چند ساعتی رو اونجا بودیم بعد یه مقدار پیاده روی کردیم و من با دیدن سن به فکر قایق سواری افتادم . بعد از کلی پیاده روی تونستم محل سوار شدن به قایق رو پیدا کنیم بهاره از من خداحافظی کرد و من بعد از تهیه  بلیط ورودی اون ۱۱ یورو بود که در حدود یک ساعت بر روی رود سن کل پاریس رو چرخ زدم واقعا مناظر قشنگی بود مخصوصا دیدن برج ایفل از رود سن واقعا محشر بود  بعد از قایق سواری به سمت سن میشل حرکت کردم در محله سن میشل که یکی از معروف ترین جاهای پاریس هست چندین خیابون تو در تو که در آن پر از رستوران از کشورهای های محتلف به چشم میخورد که قدم زدن در اون خیابون ها واقعا دیدنی بود هر کدام از رستورانها سعی در بردن شما به داخل میکردن که البته من نیز در آخر به سراغ رستوران لبنانی رفتم و یه غذای نسبتا بدی هم خوردم که البته تقصیر خودمم هم بود. یکی از بهترین رستوانهای آنجا رستوران یونانی اونجا بود که هر نفر که وارد میشد یک بشقاب پشت سر اون خورد میکرد و دم در اون رستوران مملو از بشقاب شکسته بود

بعد از خوردن شام به سمت هتل حرکت کردم

تا اینجا باشه تا بعد


 
 
 
WebDarWeb