من از اون آسمون آبی میخوام ........

زن و مرد
نویسنده : مهدی - ساعت ۱:٥٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٩/٢٤
 

مرد از راه می رسه
ناراحت و عبوس
زن:چی شده؟
مرد:هیچی ( و در دل از خدا می خواد که زنش بی خیال شه و بره پی کارش)
زن حرف مرد رو باور نمی کنه: یه چیزیت هست.بگو!
مرد برای اینکه اثبات کنه راست می گه ….

لبخند می زنه
زن اما “می فهمه”مرد دروغ میگه:راستشو بگو یه چیزیت هست
تلفن زنگ می زنه
دوست زن پشت خطه
ازش می خواد حاضر شه تا با هم برن استخر. از صبح قرارشو گذاشتن
مرد در دلش خدا خدا می کنه که زن زودتر بره
زن خطاب به دوستش: متاسفم عزیزم.جدا متاسفم که بدقولی می کنم.شوهرم ناراحته و نمی تونم تنهاش بذارم!
مرد داغون می شه
“می خواست تنها باشه”
…………………………………………………………………….
مرد از راه می رسه
زن ناراحت و عبوسه
مرد:چی شده؟
زن:هیچی ( و در دل از خدا می خواد که شوهرش برای فهمیدن مساله اصرار کنه و نازشو بکشه)
مرد حرف زن رو باور می کنه و می ره پی کارش
زن برای اینکه اثبات کنه دروغ می گه  دو قطره اشک می ریزه
مرد اما باز هم “نمی فهمه”زن دروغ میگه.
تلفن زنگ می زنه
دوست مرد پشت خطه
ازش می خواد حاضر شه تا با هم برن استخر. از صبح قرارشو گذاشتن
(زن در دلش خدا خدا می کنه که  مرد نره )
مرد خطاب به دوستش: الان راه می افتم!
زن داغون می شه
“نمی خواست تنها باشه”
…………………………………………………………………..
و این داستان سال  های سال ادامه داشت و زن ومرد در کمال خوشبختی  و تفاهم در کنار هم روزگار گذراندند….

منبع: داستانک


 
 
لبخند و غم
نویسنده : مهدی - ساعت ۱٢:٤٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٩/۱۱
 

مردی نزد روانپزشک رفت و از غم بزرگی که در دل داشت برای دکتر تعریف کرد
دکتر گفت به فلان سیرک برو . آنجا دلقکی هست
اینقدر می خنداندت تا غمت یادت برود
مرد لبخند تلخی زد و گفت : من همان دلقکم


 
 
چند راه ساده برای کمی امنیت بیشتر
نویسنده : مهدی - ساعت ۳:٢٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٩/٦
 

سلام

 

چند روز پیش یکی از دوستام رو دیدم و صحبت باهاش باز شد فهمیدم یکمی پریشونه بعد بهم گفت که فلاش یو اس بی اش رو یه جا جاگذاشته و تقریبا تمام زندگیش توش بوده از عکس های خانوادگی گرفته تا کپی کارت های اعتباریش

اول سعی کردم یکمی آرومش کنم و بهش گفتم فوری کارت های اعتباری شو غیر فعال کنه بعد هم بهش یکم گله گرفتم . بهش گفتم از تو دیگه بعیده !‌مگه تو دانشگاه به شما چی یاد میدن ‌:) اخه طرف فوق لیسانس کامپیوتر خیر سرش داشت و سابقه ١۵ ساله تو شرکت های دولتی و خصوصی ! بهم گفت چطور و من بهش یه راه ساده رو گفتم که دیگه این مورد تکرار نشه واسش.

از اونجا که ممکنه هر کدوم از دوستای من مورد مشابه ای براشون پیش بیاد این مقاله رو اینجا براتون میزارم

اکثرمون الان دیگه از سیستم عامل ویستا و ویندوز سون استفاده میکنیم و باید ممنون ماکروسافت باشیم بخاطر برنامه خیلی قوی bitlocker ! 

Bitlocker چیست؟ برنامه ای که از ویندوز ویستا به ابزارهای ویندوز اضافه شد و کارش رمزگذاری درایو است و این رمزگذاری را ۱۲۸ بیت انجام میدهد که برای بازکردن همین ۱۲۸ بیت خودش شاید ۷۷۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ سال وقت ببره تا بشه بازش کرد

bitlocker تنها نرم افزاری نیست که رمزگذاری میکند نرم افزارهای جانبی زیادی هستند که رمزگذاری میکنند و bitlocker یکی از آنهاست که توسط مایکروسافت نوشته شده و تقریبا همه آنها یکسان هستند و یک کار انجام میدهند. ولی مهم اینه که بدرد همه کاربری میخوره. در ابتدا از اینجا شروع میکنم که چطوری یه فلش را رمزگذاری کنید پس یه فلش وارد دستگاه کنید.

۱- در search استارت منو بنویسید “bit” و bitlocker را از لیست انتخاب کنید. یه صفحه میاد مثل تصویر زیر که جلوی هر درایو نوشته turn on bitlocker و درایو فلش هم آنجاست و آنرا بزنید.

click STAR and type "bit" or "bitlocker"  .

 


۲- وقتی turn on را زدید بعد از مدتی صفحه جدیدی میاد که باید پسورد را انتخاب کنید.  فکر کنم لازم نباشه اینرا توضیح بدم که رمز عبور خیلی مهم است اگر شما از رمزی استفاده کنید که ترکیب حروف و عدد منظم داشته باشه برای باز کردن این رمز فقط ۲۴ زمان احتیاج است تا برنامه رمزگشا با ترکیب این رمزها آنها را پیدا کند. مثلا رمز ایمیل من در Gmail از ترکیب های نامفهومی برقرار است مثل این: “Am%)*64Jk@#(^*$jkl” و همینطور میره که به ۱۶ کارکتر برسه. حالا اینو چطور حفظ کردم بخاطر اینه که از بس این رمز را وارد کردم دستم عادت کرده چون چندین سال است که این رمزها را با خودم یدک میکشم. البته در ویندوز ۷ یه pin card هم هست که چند برابر میکنه و یه کاربر خانگی آنرا نداره پس بدون تیک زدن این گزینه ادامه بدید.
۳- وقتی next را زدید صفحه جدید از شما دو سوال میپرسد برای اینکه فایل recovery را ذخیره کنید و هم از آن پرینت بگیرید میتونید فقط ذخیره کنید یا هر دو را انجام دهید. باید توجه کنید که این فایل recovery برای بازیافت رمز عبور است و اگر رمز را فراموش کنید و این فایل recovery یا پرینت آنرا نداشته باشید بهترین توصیه من اینه که فلشتان را درون سطل آشغال بیندازید چون دیگه عمرا بتونید بازش کنید.

حالا که فایل را جای امن ذخیره کردید روی دکمه next بزنید و دکمه start encryption را فشار دهید. حالا عملیات رمزگذاری شروع میشه و شاید برای هر گیگ ۱۰ دقیقه از وقتتان را بگیره. وسط عملیات فلش را خارج نکنید و فایل هم درون آن کپی یا از آن اصلا استفاده نکنید تا کار تمام شود. اگر هشداری در طول عملیات داد توجه کنید.

حالا که کار تمام شد تنها کسی که میتونه به آن دسترسی داشته باشه خود شما هستید و یه فلش کاملا امن دارید.

bitlocker را مدیریت کنید.
اگر سیستم شخصی در خانه دارید که فقط خودتان ازش استفاده میکنید میتونید کاری کنید که برای هر بار که فلش را وارد این دستگاه کردید لازم نباشه که بخواهید رمز عبور وارد کنید و همینطور در این قسمت مدیریت میتونید پسورد را هم تغییر دهید. 

در کادر search همان bit را بنویسید و درایو فلش را میبینید که باقفل نمایش داده میشود و گزینه  manage bitlocker بزنید تا محتویات را ببینید.

چیزی که باید بدونید رمزگذاری کردن مانع سرعت نمیشود و تستهایی هم انجام شده شاید در درایوهای بزگ تاثیری داشته باشه ولی برای یه فلش زیاد خبری نیست.

موردی که برای شما پیش میاد اینه که اگر در xp که bitlocker ندارد هم میشه به فلش دسترسی داشت؟ باید بگم که ویستا هم bitlocker متفاوت ب ۷ داره و در ویندوز xp و ویستا به یک نحو است اونم اینکه آنها توانایی که bitlocker ویندوز ۷ دارد را ندارند بخاطر همین در ویندوز xp و ویستا فقط میشه داخل فلش را خواند حتی اگر فقط رمز وارد کرده باشید. روش کار هم به این نحو است که bitlocker ویندوز ۷ یه فایل در همان درایو با نام bitlocker to go reader میسازد که وقتی روی آن وبار کلیک کنید باید رمز وارد کنید و شما میتونید محتوا را ببینید ولی نمیتونید چیزی را روی کپی کنید برای اینکار فقط احتیاج به ویندوز ۷ دارید.

تفاوت bitlocker 7 با ویستا؟
در bitlocker ویستا برای رمزگذاری درایوهای ثاب احتیاج به ماژول قابل اطمینان TPM 1.2 روی مادربورد بود ولی در ویندوز ۷ شما دیگر احتیاج به این ماژول ندارید 


 
 
 
WebDarWeb